Buradasınız
Anasayfa > Teknoloji Hareketleri > Root_gelişim: yeniden doğuş;

Root_gelişim: yeniden doğuş;

Root_gelişim: yeniden doğuş;

thumb-1920-694685
thumb-1920-694685

Basit bir yöntem var, normal bir dünya ve aslında hiç olmayan kişilerin korumasında yaşamak. Gizli sanal bir dünya.

Bir çok kişisel gelişim uzmanı ve gelişim derslerinde bulunanlar birilerinin, “Sen normal insanlardan çok farklısın.” gibi yönlendirmeleri ile kendilerini farklı görmüşlerdir. Çok zeki ve dahiyane görüntüleri altında o kadar güçlü görüyorlardı ki kendilerini gelişimi hiç umursamadılar. Kendilerini zaten hep mükemmel gördüler.

Ama biz hep gelişime itildik. Hep bize bir yerlerimizin, düşüncelerimizin eksik olduğu söylendi. Bizde sürekli gelişmeye zorlandık. Bu bizi onlardan daha güçlü yaptı.

Burda anlatılanlar ve anlatılacak olanlar dikkatli bakılmadığında hiç bir işe yaramayacaktır.

Burası gerçek dünya, asıl hayata geçiş arka kapıdan.

webmaster-webtasarim
webmaster-webtasarim

Webmaster & Web Tasarımcı Özellikleri

Bu konuda farklı düşünceler kişilere göre değişmektedir. Webmaster yoldan geçen herhangi birine sorduğunuzda “Hacker” cevabı bile alabilirsiniz ama işin içinde olan insanlarında bundan bilgi sahibi olması gerekli.

Webmaster Nedir ? :  Google bize ağ yöneticisi olarak bildiriyor. Yani web sitelerini düzenleyen, geliştiren ve çalışma potansiyelinde ziyaretçilere sunan kişilerdir. Bu alanda uzmanlaşmış sistem yöneticileridir.

Günümüzde bu olay biraz değişiyor. Çünkü eskisi gibi zor bir sistem değil, sadece kodlardan oluşmuyor. Aslına bakarsanız artık kodlarında bir önemi yok. Bilgi okuma çağındayız. Artık bilgi girme dönemi başlıyor webmasterlar için. Hiç bir ziyaretçi gelip “sitenizin tasarımı çok güzelmiş“, “sitenizin arka planına bayıldım” demez. “Eğer siteniz harika” diyorsa bu site içeriğin den bahsediyor demektir.

Artık eskisi gibi bilinçsiz bir web tasarımcılık yok. Kodlamalar düzenlemeler görsellikler bir bütün düşünülerek yapılmaya başlanmıştır. Mobil cihaz uyumlulukları, Site açılma hızları, SEO uyumluluğu, Karakter bozuklukları, Link ve referans yapıları, etiketler, yazı karakterleri vs. bir çok seçenek ile siteler düzenlenmektedir. Bu başlıca bir webmaster görevidir.

Bu anlatılanların ücret karşılığında yapıldığını, bir çok yer dende ücretsiz temin edilebileceğini düşünürsek webmaster sayısı gittikçe azalmaktadır ve kendini webmaster sananların sayısı artmaktadır.

Dünya artık fikirlerle ilerliyor.

Hiç bir bilgin olmadığı veya gücün olmadığı halde bir şeyi bir yerde kullanmayı düşünmüşsen çok yerinde bir karar vererek kazanabilirsin.

Sadece İnternet de araştırarak webmaster olabilirsiniz, burada biz gelişimden bahsedeceğiz. Fikir avcılığından.

Öncelikli olarak girişimciliğe açık ve sistematik düşünmeye ihtiyacınız vardır, bazı yöntemler ile bir plan oluşturarak ilerlemek gereklidir.

Web Sitesi Kodlama Dilleri

webtasarim-kodlama-dilleriwebtasarim-kodlama-dilleriArtık webmaster olmak kolay denildiği için yanlış anlaşılmasın, Webmaster olmak, bir bütünü oluşturmak bir çok dil bilerek bir çok kodlarla çalışarak oluşan bir işlemdir. Bu tabiki büyük bir bilgi ve beceri gerektiren bir iştir. Ama bunu hakkıyla yapıp kaliteli bir iş çıkaran fazla kişi yoktur. Biz webmaster olarak bilinen, ama büyük bir bütün kod bilgisiyle başlıca projeler üreten insanlardan değiliz.

Kodlama dillerinde hâlâ .html , .php gelmektedir. Bunların stil dosyaları içinde sürekli güncellemelerle yeni özelliklerin eklendiği CSS tabloları.  Bir bütünü oluşturmak için Javascriptler ile bir site oluşturulabilir.

Daha öncede söylediğimiz gibi biz yorumcu, yazar ve sistem bilgisine sahip insanlarız. SEO adı verilen arama motoru optimizasyonu yapan insanlarız, internet üzerinde pazarlama yöntemleri, reklam yapma, ürün satma ve bilgi dağıtımı gibi işlemler yapmaktayız. Bunun için bir web master kodlamasını alt yapı olarak kullanabiliriz.

Aslına bakarsanız bizim sorunumuz, saygısızlıkla. Saygısız insanlar çoğaldı. Yani “LAMER”.


Çalarken yakalanırsan cezalandırılırsın, yakalanmazsan kazandın. #MrRobot


Benimle birlikte bir çok kişininde hayatını değiştiren bazı şeyler vardır. Bir işaret. Kimi zaman bir film, kimi zaman bir müziktir veya sözdür. Bizim dünyaya bakış açımızda Who am ı ve Mr Robot gibi filmlerle şekillendir. Tabiki hiç bir zaman hacker olacağız demedik. Ama normal toplum üyeleri de olamazdık. 

webmaster-araclari
webmaster-araclari

Biz Gelişim İçin Yaşıyoruz.

Sadece bilgisayar başında oyun oynayan bir nesil olmadık. Sürekli bir şeyleri değiştirmeye çalıştık. Tabi ki bunu GTA Vice City’de karakter kıyafet değişimiyle başladık ama o zamanlardan beri içimizde vardı bir şeyleri değiştirmek.

Birinin yaptığı bir şeyi bize hep onun gölgesinde kalmak gibi gelirdi. Şimdide öyle. Toplumu reddederek oluşturduğumuz çukurdasınız.

 Avcı Çukuruna Hoş Geldin…

Webmaster SEO yöntemleri. 

Webmasterlar için seo’nun önemi çok büyüktür. Sitelerin en kalıcı reklamları SEO’dur. Seo için etkili yöntemler bir çok şekilde değişmektedir. Bunun için en sağlıklı yolu google takip etmektir diyebiliriz. Başlıca seo yöntemlerini ve seo önerilerini bir başlık altında inceleyebiliriz.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top