Tasarımda WordPress Devrimi
Mart 24, 2017
Korku evi tanıtım rehberi & incelemesi
Nisan 22, 2017

Wifi şifre kırma programlarından korunma yöntemleri

Windows Tabanlı Şifre Kırma Programları

Son zamanlarda çıkan wifi şifre kırma programları bir çok insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Bazı kullanıcılar sınırsız internet kullanırken bazılarımız hala kotalı internet kullanmaktadır. Bu kota wifi şifresi kırıldığında çok kolay bir şekilde bitebilmektedir.

Bu durumdan kurtulma yöntemlerini sıralayarak size yardımcı oluyoruz.

Wifi şifre zorluğunu arttırın

Programlar bir çok kombinasyonu deneyerek şifrenizi kırmaktadırlar. Bunu zorlaştırmanın en kolay yolu şifrelerde ?, +, – gibi karakterler kullanmanı büyük küçük haft ve sayı kullanmanız olacaktır. Sonuçta en fazla ayda 1 defa gireceksinizdir. Buna katlanabilirsiniz.

Modem WPS özelliğini kapatın

Wifi modemlerde bağlantıyı kolaylaştırmak için wps özellikleri vardır. Bazı programlar bu wps pinleri kullanarak modeme giriş yapmaktadır. Özelliği kapatmak yararlı olacaktır.

Dumpper programı bu tür açıkları bularak modem şifrenizi kırabilir. Bir çok modem aynı kombinasyonlarda wps ürettiği için wps açık modemlerin çok azında tam güvenlik söz konusudur. Bunun için sürekli şifre değiştirilmesi ve wps özelliğinin kapatılması önerilmektedir.

Kaybettiğiniz Şeylerin Kıymetini Kaybettikten sonra bildiğimizi söylerler, bunu yapmayın. Ben kaybetmek üzereyken buluyorum. Sonra unutuyorum. Burası benim karanlık mağaram oldu. Benim belkide bir çok şeyi atlatmamdaki temeli burası oluşturmuştur.

Tekrar kazanmanın zamanı geldi mi? Ne dersin. Artık Burası bizim mabedimiz olabilir mi tekrar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.